עיצוב דירת קבלן לבני הדור השלישי

זוג פנסיונרים טריים הגיע אלי לאחר רכישת דירת קבלן שנמצאת בשלבי בניה סופיים. שינויים מבניים לא יכולנו לבצע בפרוייקט, הרצפה והקירות אינם ניתנים לשינויים, אבל היה קושי גדול עם בחירה מה עובר איתם לבית החדש ומה נשאר מאחור.

המעבר מפנטהאוז של 2 קומות לדירה קטנה הכניס אתגר גדול מאחר ולזוג אוספים גדולים ומרשימים. אביה של הלקוחה הוריש לה ציורי שמן יפייפיים, הלקוח אסף במהלך שנות עבודתו צלחות מכל המקומות בהם ביקר בעולם. אך הקירות בבית היו מוגבלים, ולא רצינו להעמיס עליהם. ולכן היה צורךבתהליך עמוק של שיחרור.

בנוסף, לאחר המדידות הוחלט למסור את הריהוט הישן והכבד, ולרכוש חדש, מודרני, קליל, והכי חשוב שתופס פחות מקום במרחב. ההדומים הם היחידים שנשארו מהריהוט הישן מאחר והם ירושה, ולכן הוחלט לשפץ ולצפות אותם כך שיתאימו לריהוט החדש.

מאחר והאוספים והתמונות מאוד צבעוניים, הוחלט לבחור בצבעוניות עדינה של תכלת, אפור, לבן  ועץ. את אוסף הצלחות חילקנו לצבעים חמים וקרים, ומיקמנו על פינת הקיר כך שאפשר היה להנות ממנה גם מהסלון וגם מהמטבח. 

למרפסת הסלון בחרנו ספות חוץ. שימשיכו את הסלון החוצה. ואילו למרפסת המטבח שהיא גם הגדולה יותר ובה הוצב הגרילר וכיור חיצוני בחרנו שולחן אוכל וכסאות שיאפשרו איזור אכילה חיצוני שקרוב ונוח למטבח, ויהווה המשך טבעי לאיזור האכילה.